Lajme
  March 7, 2022

  Trump: Të vendosim flamujt kinezë te aeroplanët tanë dhe të bombardojmë Rusinë

  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka sugjeruar që amerikanët thjesht duhet të mbulojë aeroplanët luftarakë…
  Lajme
  March 7, 2022

  Gjimnasti vendos shkronjën “Z” të tankeve ruse në bluzë, por garën e fiton ukrainasi

  Gjimnasti rus Ivan Kuliak ka shkaktuar polemika të shumta në rrjetet sociale pasi është ngjitur…
  Lajme
  March 7, 2022

  OKB: Më 2100 shqiptarët do të bëhen 10 milionë, kurse serbët do të zvoglohen në 4 milionë

  Sot në Ballkan jetojnë rreth 7.5 milionë serbë dhe rreth 5 milionë shqiptarë, sipas ekspertëve…
  Lajme
  March 7, 2022

  Valencia dhe një histori shqiptare pak e njohur…

  Nga Saimir Kadiu* Valencia ka edhe një histori shqiptare pak të njohur. Pasi u detyrua…
  Lajme
  March 7, 2022

  Populli austriak nuk pranoi simbolet dhe ideologjinë otomane, por, shqiptarët pse i pranuan?

  Thuhet se pas rrethimit të Vjenës(1529) nga pushtuesit turq ,ata më pas u ndalën edhe…
  Lajme
  March 7, 2022

  Deklarata e Rexhep Hotit çon në këmbë Serbinë

  Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti dje kishte dhënë një intervistë me shkrim për lajmi.net ku…
  Lajme
  March 7, 2022

  Ja pse shqiptarët po shpërngulen nga Plava dhe Gucia!

  Komuna e Plavës dhe ajo e Gucisë cilësohen ndër territoret me shpërngulje më të lartë…
  Lajme
  March 6, 2022

  Daçiq shpalos orientimin politik të Serbisë në fushatë zgjedhore – “Gjithmonë me Rusinë, kurrë në NATO, Kosova e Serbisë”

  Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, në fushatën elektorale të zgjedhjeve të përgjithshme serbe…
  Lajme
  March 6, 2022

  Eurodeputeti çuditet me mbështetjen e Serbisë ndaj Rusisë: Si mundet një vend i tillë të jetë kandidat për BE

  Eurodeputeti dhe ish-ministri i Jashtëm i Estonisë, Ermas Paet, ka vënë theksin tek orientimi dhe…
  Lajme
  March 6, 2022

  Vuçiç feston ditëlindjen, provokon me tortën: Në hartën e Serbisë përfshin edhe Kosovën

  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçic ka festuar dje 52-vjetorin me një gjest jo pak provokativ.…
   Lajme
   March 7, 2022

   Trump: Të vendosim flamujt kinezë te aeroplanët tanë dhe të bombardojmë Rusinë

   Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka sugjeruar që amerikanët thjesht duhet të mbulojë aeroplanët luftarakë me flamuj kinezë dhe të…
   Lajme
   March 7, 2022

   Gjimnasti vendos shkronjën “Z” të tankeve ruse në bluzë, por garën e fiton ukrainasi

   Gjimnasti rus Ivan Kuliak ka shkaktuar polemika të shumta në rrjetet sociale pasi është ngjitur në podiumin e botërorit që…
   Lajme
   March 7, 2022

   OKB: Më 2100 shqiptarët do të bëhen 10 milionë, kurse serbët do të zvoglohen në 4 milionë

   Sot në Ballkan jetojnë rreth 7.5 milionë serbë dhe rreth 5 milionë shqiptarë, sipas ekspertëve të Kombeve të Bashkuara kanë…
   Lajme
   March 7, 2022

   Valencia dhe një histori shqiptare pak e njohur…

   Nga Saimir Kadiu* Valencia ka edhe një histori shqiptare pak të njohur. Pasi u detyrua të emigronte për herë të…
   Back to top button