LajmeOpinion

A është rastesi fillimi i ndërtimit të xhamisë së Prishtinës me këtë foto të Vuçiçit në Europë

Shkruan: Fahri XHARRA

Per ju qe nuk e kuptoni, Vuçici ia dhuroj Europes nje liber shume interesant per Europen e fatkeqesi per ne

” Trashigimia e krishterë ( kuptohet serbe ) në Kosovë e Metohi ”

Sa libra ia ka prezentuar Kosova Europes, ku bindshëm te kete shkruar qe objektet e kultit te krishter ne Kosove , se pari jane shqiptare te ” vjedhura” nga serbet.?

Nje shtet i krijuar ne vitin 1803, posedon me te gjithe pasurine kulturore kishtare te Kosoves.

Akademia e Kosoves flenë ? Jo, por nuk guxojne.

Çfare buxheti ka Serbia per kete propagande mashtruese per Kosoven, e sa pare ndahen nga ne.?

Ne, qe nga paslufta i ndertuam 800 xhami, dhe tani dalim me
“kryevepren 30 milioneshe ” me xhamine e Prishtines.

Vetem une, t’ i kisha pas 30 milion euro e kisha nderruar historine e Kosoves ne te verteten e saj.

Marre, per çdo heshtje ndaj te kaluares sonë !
Marre, per dashamiret e fatkeqesise sone, te strukur ne turpin 600 vjeçar te kombit.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button