Lajme

Berisha sot e shkarkoi në Kuvend/ Basha bën lëvizjen e radhës

Vijon numërimi i votive për shkarkimin e Lulzim Bashës në Kuvendin e mbledhur nga Sali Berisha ku morën pjesë dhe rreth 5 mijë delegatë sipas organizatorëve.

Ndërkohë vjen lëvizja e fundit nga selia blu. Mësohet se Basha, kreu aktual i PD-së, ka thirrur në orën 18:00 ne takim urgjent kryesinë e cila doli nga zgjedhjet e korrikut të këtij viti.

Ky organ sipas vendimeve të sotme të këtij kuvendit të mbajtur sot në Air Albania është zhbërë, së bashku me sekretariatet dhe 4 postet e nënkryetarit të Partisë Demokratike.

Ende nuk dihet se për çfarë është thirrur kryesia e PD-së nga kryetari Basha.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button