Lajme

Blinken, pas sanksioneve ndaj Dodikut: SHBA-ja e përkushtuar për një të ardhme më të ndritur për qytetarët e Bosnjës

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka reaguar pas vendosjes se sanksioneve të reja ndaj Milorad Dodikut, Milan Tegeltijas dhe Mirsad Kukiq.

Blinken tha se Departamenti Amerikan i Shtetit dhe Departamenti i Thesarit publikisht kanë vendosur sanksione ndaj zyrtarëve të Bosnje e Hercegovinës.

“Departamenti Amerikan i Shtetit dhe Thesari Amerikan publikisht kanë vendosur sanksione ndaj zyrtarëve të Bosnje e Hercegovinës për korrupsion dhe sjellje destabilizuese. ShBA-ja mbetet e përkushtuar në angazhimin për një të ardhme më të ndritur për qytetarët e Bosnje e Hercegovinës”.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button