Lajme

Borell e konfirmon: Lajçak dhe Escobar javën e ardhshme vizitojnë Kosovën e Serbinë

Borell e konfirmon: Lajçak dhe Escobar javën e ardhshme vizitojnë Kosovën e Serbinë

Kreu i diplomacisë evropiane, Josep Breoll, ka konfirmuar se Miroslav lajcak bashkë me Gabriel Escobarin do të vizitojnë Kosovën dhe Serbinë gjatë javës së ardhshme.

Dy emisarët, njëri amerikan dhe tjetri sllovak, do të vijnë me qëllimin për të rinisur dialogun e Brukselit.
“Ata po vijnë me qëllim që të punojnë në takime me liderët politikë për ta vazhduar dialogun”, ka thënë sot Borell në një konferencë për media.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button