Lajme

Bullgari/ Komuniteti shqiptar në Sofje feston 28 Nëntorin

Ambasada e Shqipërisë në Sofje së bashku me komunitetin shqiptar dhe stafin e Ambasadës së Kosovës në Bullgari kanë festuar festën e pavarsisë në një nga parqet kryesore të Sofjes.

“Ambasada e Shqipërisë në Sofje së bashku me komunitetin shqiptar dhe stafin e Ambasadës së Kosovës në Bullgari u mblodhën në një nga parqet e qytetit për të festuar Ditën e Flamurit shqiptar, duke u ndjerë shumë krenarë që jemi shqiptar!

Kalimtarët dhe turistët ndaluan për të parë bukuritë e Shqipërisë dhe produktet “Made in Albania” në një ekspozitë të organizuar me këtë rast! Ata mësuan më shumë për vendin e shqiponjave dhe historinë e flamurit të saj!

Gëzuar Ditën e Pavarësisë!”, shkruhet në urimin e Ambasadës.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button