Lajme

Deputetja ukrainase falënderon në shqip Kosovën për solidarizimin

Deputetes dhe ish-ministres ukrainase, Iryna Friz, duket se i ka lënë përshtypje të veçantë vendosja e flamurit të vendit të saj në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës si simbol i përkrahjes së kosovarëve ndaj Ukrainës.

Përmes një postimi në Facebook, Friz shkroi: “Faleminderit, Prishtina”. Ajo gjithashtu në postim e vendosi fotografinë e ndërtesës së Qeverisë së Kosovës me flamurin gjigant Ukrainas dhe flamujt e Kosovës e Ukrainës si dhe shenjën e shtrëngimit të duarve.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button