Lajme

Diplomatët e BE-së dhe aleatëve bojkotojnë Lavrovin edhe në adresimin përmes videos

Përfaqëuesit e shteteve evropiane dhe aleatëve janë larguar nga konferenca e OKB-së për çarmatim teksa po fliste ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov.

Një video të cilën e ka postuar delegacioni francz shfaq dhjetëra diplomatë duke u larguar derisa Lavrov e filloi adresimin e tij virtual shkruan CNN.

“Largimi i diplomatëve të BE-së dhe partnerëve të saj gjatë deklaratës së ministrit Lavrov në Konferencën për Çarmatimin këtë mëngjes për të treguar mbështetjen tonë për Ukrainën”, thuhet në postimin në Twitter.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button