LajmeSport

Distria Krasniqi e Laura Fazliu fitojnë Champions Leaguen në xhudo

Ekipi turk, Galatasaray e ka fituar Champions Leaguen në sportin e xhudos sot.

Por, kjo nuk do të ishte arritur pa ndihmën e Kosovës.

Galatasaray pati përforcime nga Kosova. Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu e ndihmuan ekipin turk, duke qenë protagonistet kryesore.

Kjo u bë e ditur nga trajneri Driton Kuka.

Postimi i tij:

Xhudistet e klubit tonë i huazuam për Ligën e Kampionëve për ekipin Galatasaray!
Disi dhe Laura protagonistet kryesore në titullin e fituar në Champions League mbajtur në Paris!
Fituan në të tri luftërat e tyre!
Kjo edhe zyrtarisht ishte gara e fundit në sportin e xhudos për sivjet

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button