Lajme

Droni turk u bën gjëmën rusëve, tanket “thahen” për naftë

Forcat e Armatosur ukrainase kanë raportuar se po përdorin dronë të Turqisë Bayraktar TB-2.

Sipas shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, së fundmi ky dron turk ka shkatërruar një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse.

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës: “Një dron Bayraktar TB-2 dhe pilotët e tij shkatërruan një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse. Besoni në Forcat e Armatosura! Lavdi Ukrainës”

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button