Lajme

Dua Lipa nominohet për çmimin ‘Artistja e Vitit’

Dua Lipa është nominuar për “Artiste e Vitit” në 2022 në GoldDerby Music Awards.

Gold Derby është një uebsajt amerikan për parashikime dhe lajme argëtuese, i themeluar në vitin 2000 nga Tom O’Neil.

Faqja e internetit filloi të japë çmimet e veta, Gold Derby Awards, për filmin dhe televizionin në 2003, dhe për muzikën në 2021. Në 2015, faqja u ble nga Penske Media Corporation.

Së fundmi, Dua Lipa zyrtarizoi bashkëpunimin e saj me markën sportive “PUMA”, koleksion të cilin e ka emëruar në gjuhën shqipe “flutur”.

Dua Lipa deri tani ka arritur që të fitojë shumë çmime ndërkombëtare, përfshirë edhe tri Grammy Awards.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button