Lajme

Duda Balje për shpenzimet e naftës: Zv.ministrat marrin rrogë sa deputetët dhe i kanë veturat zyrtare 24 orë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, dje ka folur për publikimin e raportit të shpenzimeve të deputetëve.

Raporti i shpenzimeve të udhëtimit të deputetëve, ka nxitur mjaft reagime tek opinioni, gjë që kishte bërë edhe deputeten Balje të reagonte në Facebook, ku kishte kërkuar nga kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, të sqaronte se të gjitha shpenzimet e deputetëve janë në përputhje me rregulloren e Kuvendit.

Duda Balje ka deklaruar dje në emisionin “Oxygen” se ajo është e gatshme të heq dorë nga kompensimi i shpenzimeve të udhëtimit për deputetë, por ka thënë se kjo duhet të bëhet përmes shfuqizimit të kësaj rregullore.

Tutje, ajo ka thënë se nuk ndihet se ka bërë diçka të kundërligjshme, pasi që ajo udhëton për çdo mëngjes nga Prizreni për në Prishtinë.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button