LajmeTurizem

EasyJet: Përvojat e udhëtimit më të mahnitshme të 2022, një e gjeni në Shqipëri

Faqja e njohur e udhëtimeve easyJet traveler këtë fillim viti ka publikuar një listë me vendet që ofroj eksperiencat më të mahnitshme dhe që duhet të vizitohen patjetër gjatë vitit 2022.

Bëhet fjalë për një liste me vende që ofrojnë eksperienca udhëtimi unike, si sauna me e veçantë sigurisht në Suedi, Laguna më e bukur (Isalandë), udhëtim i paharrueshëm me tren, (Britani) njësoj si të jesh protagonist në filmat e Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel), apo aventura të tjera si Labirinti më i mirë (Koloseu Romë), udhëtimi më i mirë në mal (Dolomitet, Itali) etj.

Pjesë e kësaj liste me eksperienca të veçanta është edhe vendi ynë. Shqipëria rekomandohet për eksperiencën më të mirë në “Një festival mirëqenieje”

“Ndonëse nuk mund të garantojmë se do të gjeni aty Gwyneth Paltrow ( aktorja së fundmi është e njohur për brandin dhe shown e saj televiziv që promovon mirëqenien) duke u gjallëruar me ekstazë teknologjike në këtë festë të turbullt shqiptare, ne mund të premtojmë atmosferë të mira, kohë argëtimi dhe një udhëtim shpirtëror. Organizatorët e Inner State po e promovojnë si një “festival i ri i mirëqenies”, me një paketë të plotë që përfshin yoga, meditim etj dhe disa përpjekje më ezoterike (si projeksione astrale etj).

Ku mbahet ky festival? Në fshatin e vogël jugor të Dhërmiut, pranë ujrave të kaltra të detit Mesdhe në datat 15 deri në 22 shtator”, shkruan easyJet.

Festivali organisohet nga kompania britanike e ngjarjeve “Mainstage Festivals”, të cilët kanë 20 vjet përvojë në organizimin e festave dhe festivaleve si “Kala e zhurmshme” (edhe në Shqipëri) dhe festivalin francez të Alpeve “Snowboxx”.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button