Lajme

Gjatë javës së ardhshme pritet të bie bora e parë në Kosovë

Gjatë javës së ardhshme pritet të bie bora e parë në Kosovë për këtë vit, kohë pas kohe edhe me reshje shiu.
Sipas ‘BBC Weather’, dita e martë e zbardh Kosovën me reshje të borës.

Temperaturat maksimale pritet të jenë 5 gradë Celsius, ndërsa minimalet -3 gradë.

Borë pritet të ketë edhe të premten tjetër, me datë 3 dhjetor ku temperaturat do të jenë në zero gradë Celsius.
Temperaturat maksimale pritet të jenë 5 gradë Celsius, ndërsa minimalet -3 gradë.
Ndërkaq këtë javë pritet që të ketë reshje shiu ditën e premte dhe të diel.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button