Lajme

Hillary Clinton fton Edi Ramën në New York, zbulohet arsyeja

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë këtë të premte drejt SHBA. Lajmin kryeministri e bëri të ditur pak minuta më parë gjatë një takimi që pati me disa persona me aftësi të kufizuara që po protestonin para parlamentit.

Mësohet nga burime qeveritare se kryeministri është ftuar në New York nga ish zonja e parë dhe ish sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton.

Në New York zonja Clinton në emër të organizatës Vital Voices do t’i dorëzojë kryeminisitrit një çmim për rolin e tij në marrjen në mbrojtje të shtetasve afgan strehuar në vendin tonë.

Top Channel mëson se kryeministri do të nderohet me çmimin “Voices of Solidarity Award”.

Ceremonia do të mbahet me 6 Dhjetor nga ku do të nderohen edhe sekretari i përgjithshëm i UN Secretary General Antonio Guterres, IRC Head David Milliband dhe President Joe Biden.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button