Lajme

Ivica Daçiç: Do bëhem president i Serbisë, ma ka thënë dhe horoskopi

Ivica Daçiç, ish-ministri i Jashtëm i Serbisë ka deklaruar se mund të bëhet, president i ardhshëm i Serbisë dhe të jetë pasardhës i Vuçiç. Ai ësjtë i gatshëm të hedhë kandidaturën nëse Vuçiç nuk do të garojë për një tjetër mandat.

Ai i referohet horoskopit kur flet për dëshirën për t’u bërë President. “Më kanë thënë se Mërkuri po del nga shenja ime, Bricjapi, dhe do të kem fat”,-deklaroi ai në një intervistë për mediat serbe.

Në zgjedhjet e parakohshme pas shpërndarjes së parlamentit serb, Partia Socialiste Serbe e Daçiç dhe ajo Progresiste Serbe e Vuçiç do të garojnë të veçuar pas një koalicioni 10-vjeçar.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button