Lajme

Klitschko: Kievi është i rrethuar, s’ka mundësi largimi

Ish-kampioni i botës në boks dhe kryetari i Kievit, Vitaliy Klitschko ka deklaruar se kryeqyteti ukrainas është i rrethuar dhe s’ka mundësi evakuimi.

Ai e tha këtë për Associated Press, kur u pyet nëse autoritetet e Kievit do t’i largojnë banorët nga qyteti.

Vitaliy dhe Wladimir Klitschko nuk kanë pranuar të largohen nga Ukraina dhe kanë vendosur të qëndrojnë dhe të luftojnë për atdheun e tyre.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button