Lajme

Kosova dhe Shqipëria mësojnë kundërshtarët në futsall

Kosova dhe Shqipëria në futsall, i kanë mësuar kundërshtarë e fazën para-kualifikuese të Kampionatit Botëror që do të mbahet në vitin 2024.

Në shortin që është tërhequr të martën, “Dardanët” kanë rënë në Grupin C së bashku Armeninë, Bullgarinë dhe Skocinë.

Kjo fazë do të zhvillohet në Bullgari nga 4 deri me 13 prill të vitit 2022. Ndërkohë, Shqipëria do të bëjë gara në Grupin E së bashku me Suedinë, Andorrën dhe Austrinë.

Kualifikimin në fazën tjetër e sigurojnë dy përfaqësueset që përfundojnë në dy pozitat e para në Grup.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button