LajmeSport

Krasniqi siguron medaljen në Grand Slamin e Parisit

Distria Krasniqi ka shkuar në finale të Grand Slamit të Parisit dhe e ka të sigurtë medaljen.

Xhudistja pejane në gjysmëfinalen e garës së famshme në Francë, fitoi përballë xhudistes zvicerane, Fabienne Kocher, në kategorinë deri në 52 kilogramë.

26-vjeçarja fitoi me Waza-ari dhe Ippon pas 57 sekondash luftë.

Ajo fillimisht realizoi Waza-ari të bukur, e më i bukur ishte “Ipponi”, disa sekonda më vonë.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button