Lajme

Kryeministri Kurti takohet me homolgun e tij britanik, Boris Johnson

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar homologun e tij britanik, Boris Johnson, gjatë pjesëmarrjes së tij në samitin vjetor për investime në Ballkanin Perëndimor.

Veç Johnson, ai ka takuar edhe zyrtarë të tjerë britanikë.

”WB6 është i domosdoshëm për sigurinë e Evropës dhe ky është tashmë një besim i përbashkët në shumë kryeqytete evropiane. Një kënaqësi e vërtetë të takojë Kryeministrin e Britanisë së Madhe @BorisJohnson” shkruan kryeministri kosovar, referuar edhe takimeve me zyrtarë të tjerë.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button