KosovaLajme

Kurti në telefonatë me Escobar: Tregon se për çka biseduan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me përfaqësuesin special të SHBA’ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Këtë ai e bëri të ditur përmes një postimi në llogarinë e tij në Tëitter.

Ai tha se diskutuan rëndësinë e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon.
Por pjesë e diskutimit ishte edhe dialogu Kosovë-Serbi, për të cilin Kurti tha se tregoj përkushtimin e Kosovës për dialogun parimor me Serbinë që çon në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme

‘’Gjatë një bisede telefonike me Gabriel Escobar, diskutuam rëndësinë e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon, si dhe përkushtimin tonë për dialogun parimor me Serbinë që çon në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme”, shkroi Kurti.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button