Lajme

Mbahet në “Air Albania” Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Sali Berisha

Në stadiumin “Air Albania” po zhvillohet Kuvendi Kombëtar i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Me moton “Për një Parti Demokratike, më të hapur, më të fortë dhe më të bashkuar”, Berisha ftioi demokratët që të marrin pjesë në këtë Kuvend, në 31-vjetorin e Partisë Demokratike.

Ndërkohë më 18 dhjetor pritet të mbahet Këshilli Kombëtar i thirrur nga Lulzim Basha. Përplasjet mes Bashës dhe Berishës, erdhën pas vendimit të SHBA-së për shpalljen non-grata të ish-kryeministrit, masë që pasoi me përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD-së më 9 shtator.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button