Lajme

Më parë një fushë me mbeturina, sot një ekopark, Rama publikon pamjet nga Durrësi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga parku i ri në Durrës, ku më parë ishte një landfill i madh grumbullimi plehrash.

Rama shkruan se fusha e madhe e mbeturinave në Durrës u bë faqja e zeze e Shqipërisë nëpër mediat botërore, ndërsa tashme është një hapësirë që mund të shfrytëzohet nga qytetarët, pasi është kthyer në një park eko.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama:

A ju kujtohet fusha danteske e plehrave të Durrësit, e cila u bë faqja e zezë e Shqipërisë nëpër mediat e botës? Së shpejti aty ku digjeshin plehrat nën dritën e diellit e hënës dhe dergjeshin kope derrash e dosash mes tymrash e zjarresh, do të dynden prindër e fëmijë, vajza e djem, për të shijuar Ekoparkun e Durrësit me atraksionet e tij

#ShqipëriaEArdhmjaJonë

#SkaKohëPërPushim

https://www.facebook.com/watch/?v=1061051611407726

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button