Lajme

Mesazhi i parë nga ndërkombëtarët pro Bashës

Europarlamentari David Lega ka mbajtur një mesazh urimi për themelimin e PD-së. Në këtë mesazh ai uron Lulzim Bashën, si kryetar i PD-së, duke dhënë një sinjal pro tij, e pikërisht në momentin kur nisi edhe Kuvendi i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

“Urimet më të përzemërta për 31-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe Kryetarit Lulzim Basha. Partia Demokratike ka luajtur një rol të rëndësishëm në arenën politike në Shqipëri dhe duhet të qëndrojë e bashkuar dhe e fortë”, shprehet Lega ne rrjetet sociale.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button