Lajme

Një person fiton lotarinë prej 421 milionë dollarësh në SHBA

Ne kemi një fitues!

Një biletë në Kaliforni i takoi xhekpoti prej 421 milionë dollarësh i lotarisë së “Mega Millions” pas shortit të së premtes mbrëma. Numrat fitues janë 3, 16, 25, 44, 55 dhe 13.

Bileta shumë milionëshe u ble në një pikë karburanti Chevron jashtë Los Angelosit, sipas lotarisë së Kalifornisë. Është xhekpoti i 13-të më i madh në historinë e Mega Millions.

“Është një e premte e mirë për Kaliforninë!”, shkroi pas shortit lotaria në Twitter.

Fituesi, i cili ende nuk është zbuluar, do t’i takojnë 289.5 milionë dollarë, raporton nypost.

Katër mbajtës të biletave përputheshin me të pesë topat e bardhë për të fituar 1 milion dollarë, duke humbur për pak xhekpotin. Biletat u shitën në Mississippi, New York, Ohio dhe Texas.

Fituesi i “Match 5” nga Ohio goditi Megaplier dhe do të marrë tre milionë dollarë shtesë.

Mega Millions kaluan tre muaj pa një fitues jackpot. Në tetor, një familje nga Arizona fitoi 108 milionë dollarë.

Shorti i fundit është hera e parë që Mega Millions ka tejkaluar shifrën prej 420 milionë dollarësh që kur një biletë prej 431 milionë dollarësh u shit në një piceri në New York. Tërheqja e shortit të radhës së Mega Millions është planifikuar për 1 shkurt.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button