Lajme

Njihuni me qenin më të pasur në botë, ka një vilë dhe avion privat

Është zbuluar qeni më i pasur në botë.

Gunter (Gunther) VI është qeni më i pasur në botë dhe vjen nga një dinasti qensh që bënin një jetë hedoniste.

Ky qen ka avion privat dhe një kuzhinier personal, ai ka edhe një vilë por të cilën ka vendosur që ta shesë.

Gunter ka vendosur të shesë vilën e tij me vlerë 31.75 milionë dollarë dhe vlera totale e pronës që ai menaxhon është afërsisht gjysmë miliardë dollarë.

Stafi i Gunterit që menaxhon pronën e tij vendosi të shesë vilën në Miami.

Ajo vilë u ble nga paraardhësi i Gunter nga këngëtarja Madonna për 7.5 milionë dollarë. Sipas The Times të Londrës, Gunter VI pëlqente të flinte në dhomën e gjumit të Madonës. Vila eshte e ndertuar ne stilin toskan dhe ka pamje nga oqeani, transmeton lajmi.net.

Arsyeja e shitjes së vilës është se çmimet e pasurive të paluajtshme janë rritur ndjeshëm, dhe për shkak të më shumë pasurive të paluajtshme që Gunter ka, nuk është problem shitja e kësaj vile. Kjo shitje do të forcoi Fondin Gunther, i cili u lançua në vitin 1992, gjatë mbretërimit të Gunther III.

Atë vit, pronarja e saj, kontesha Carlotta Liebenstein, vdiq dhe ia la gjithçka qenit të saj, dhe më pas u zhvillua një dinasti e tërë qensh të pasur.

Gunterit i pëlqen të udhëtojë nëpër botë me një avion privat, ai ka shefin e tij të kuzhinës që kujdeset të hajë vetëm ushqimin më të mirë dhe për mëngjes i serviret vetëm i gatuar dhe copat më të shijshme të mishit.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button