Lajme

Osmani takoi eurodeputetin austriak Sagartz

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim, deputetin e Partisë Popullore të Austrisë (ÖVP) në Parlamentin Evropian, Christian Sagartz.

Presidentja Osmani dhe eurodeputeti Sagartz biseduan për bashkëpunimin politik dhe ekonomik mes Kosovës dhe Austrisë. Ata gjithashtu diskutuar për zhvillimet në rajon dhe integrimin e shteteve të rajonit në Bashkimin Evropian.

Presidentja Osmani po ashtu vlerësoi rolin pozitiv të Parlamentit Evropian në mbështetje të procesit të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button