Lajme

Pamje të drejtpërdrejta nga Kievi i Ukrainës, kjo është situata atje

Përkeqësimi i situatës në Ukrainë dhe marrëdhënieve Rusi-Ukrainë padyshim se ka tërhequr së fundi vëmnedjen e gjithë botës.

E së fundi janë publikuar disa pamje të drejtpërdrejta nga sheshi Maidan në Kievë të Ukrainës.

CGTN Europe po transmeton live nga ky shesh, derisa shihet që situata është e qetë.

Në bazë të vlerësimit të fundit të inteligjencës amerikane, Rusia ka afër 75 përqind të forcave të saj konvenciale të vendosura kundër Ukrainës.

Kjo është thënë për CNN nga një zyrtar amerikan me njohuri të drejtpërdrejta të inteligjencës.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button