Lajme

Pas debatit Basha-Berisha, Rama: Dy të marrë! Njeri kërkon të rrijë aty, tjetrin e gënjen mendja se jeta e tij do bëhet më pak e hidhur

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social ‘Facebook’ një thënie nga Samuel Beckett.
Kujtojmë se ditën e stome, ish-kryeministri Sali Berisha mbajti takim brenda selisë, nga ana tjetër kreu i PD-së Lulzim Basha pas përfundimit të takimit të ish-kryeministrit Berisha, zhvilloi një konferencë ku pati tona të ashpra ndaj Berishës, ndërsa e akuzoi se është bërë oksigjen i kryeministrit Rama.

Duket se kryeministri Rama, ka zgjedhur të japë mesazhe jo të drejtpërdrejta, duke cituar shkrimtarin e njohur që duket se në fokus ka zhvillimet brenda opozitës.

Sipas meje aty brenda kanë qenë gjithnjë dy të marrë, njeri që nuk do asgjë më shumë se sa të rrijë aty ku është dhe tjetri që e gënjen mendja se jeta e tij, pak më tutje, do të bëhet njëçikë më pak e hidhur.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button