Lajme

Pasnesër vjen për vizitë zyrtare në Kosovë presidenti i Maqedonisë së Veriut

Më 15 dhjetor në Kosovë pritet të qëndroj për një vizitë zyrtare, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski.

Burime të Indeksonline bëjnë me dije se vizita e presidentit maqedonas tanimë është konfirmuar dhe ai pritet të ketë takime me presidenten e vendit, Vjosa Osmani dhe liderë tjerë institucional.

Kujtojmë se më 12 maj 2019, me dhënien e deklaratës solemne në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski e mori edhe zyrtarisht funksionin e Presidentit të shtetit.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button