Lajme

Përparim Rama vizitë në Shqipëri, Tirana zbukurohet me flamurin e Kosovës

Sot për vizitë në Tiranë do të jetë kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama.

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj në një postim në Facebook shkruan se Tirana është zbukuruar me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës, teksa presin kryetarin Rama.

“Tirana e zbukuruar me flamujt e Shqipërisë dhe të Kosovës, teksa presim në Bashkia Tiranë Kryetarin e sapo zgjedhur të Prishtinës, Përparim Rama.

Mezi pres që #EYC2022 të jetë edhe një platformë për të rinjtë e Prishtinës e së bashku t’i modernizojmë kryeqytetet tona!”, shkruan Veliaj.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button