Lajme

Presidenti kroat arrin në Prishtinë, pritet me ceremoni shtetërore nga homologia

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare.

Ai është pritur nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ceremonitë më të larta shtetërore, shkruan IndeksOnline.

Ceremonia e pritjes për presidentin kroat është mbajtur në sheshin “Ibrahim Rugova” të kryeqytetit.

Të dy presidentët janë duke e zhvilluar një takim dhe pas përfundimit do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button