Lajme

Putini u bën thirrje vendeve që t’i normalizojnë marrëdhëniet me Rusinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i cili filloi një pushtim në shkallë të plotë të Ukrainës pa asnjë provokim, u ka kërkuar vendeve të tjera të normalizojnë marrëdhëniet me të.

Putin ka thënë se Rusia do të përmbushë angazhimet e saj ekonomike me vendet e tjera.

Vendet perëndimore po e ndërpresin kryesisht Rusinë, me sanksione ekonomike, hapësira ajrore të mbyllura dhe porte të bllokuara.

Ndërkohë, të enjten Putini ka deklaruar se pushtimi i Ukrainës po shkon sipas planit, dhe se më e keqja ende nuk ka ndodhur./koha

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button