Lajme

Qeveria i merr ngjyrat e flamurit ukrainas si shenjë mbështetjeje

Kosova e ka dëshmuar edhe njëherë sonte mbështetjen e saj ndaj Ukrainës.

Kjo pasi objekti i qeverisë sonte është veshur me flamurin e Kievit zyrtar.

Ky veprim vjen pas situatës së fundit që është shkaktuar nga Rusia, pasi e ka njohur pavarësinë e dy rajoneve të Ukrainës lindore.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot në Kuvendin e Kosovës, ka deklaruar se janë në mbështetje dhe përkrahje të Ukrainës. Po ashtu, edhe Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka dalë me një reagim përkrahës.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button