Lajme

Rama darkë me ministrat dhe ambasadorët në Elbasan, e pranishme edhe Yuri Kim

Kryeministri Edi Rama dhe disa ministra të kabinetit të tij qeveritar janë takuar mbrëmjen e sotme me ambasadorë të vendeve të SHBA dhe BE në një darkë pune në një restorant në Elbasan. Mes tyre e pranishme është edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Lajmi bëhet me dije nga burime për Abcnews.al. Nuk dihet ende fokusi i bisedës si dhe as emrat që janë të pranishëm në këtë takim me kryeministrin Edi Rama.

Dy ditë më parë ambasadorët e vendeve të SHBA dhe Bashkimit Europian në vendin tonë u takuan me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë blu lidhur me situatën e krijuar në PD pas ndarjes në dy kampe.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button