Lajme

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automative

Detroit, Miçigan – Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës.

Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite ku ka njoftuar se me këtë kompani të industrisë automative ka biseduar për një bashkëpunim të mundshëm mes kompanive amerikane dhe Shqipërisë.

Sipas Ramës një grupi i “Automation Alley” do të vijë në Shqipëri për të parë mundësinë e bashkëpunimit dhe mundësinë që do të krijojë nisma “Bllkani i Hapur”

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=external&v=287945983260195

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button