Lajme

Rusët lënë automjetet e blinduara e ikin nga Ukraina përmes pyjeve në mesnatë

Qytetarët ukrainas kanë raportuar se Forcat Ruse në një depo në rajonin e Sumy’t, kanë ikur përmes pyllit gjatë natës, duke lënë pas kështu automjetet e tyre ushtarake.

Sipas një faqe ukrainase në Tëitter, forcat ruse kanë lënë pas automjetet e tyre ushtarake si BMP, BTR-80, MT-LB dhe automjete të transportit të këmbësorisë.

Ata sipas qytetarëve janë nisur drejt pyllit duke ikur, dhe nuk dihet arsyeja e ikjes.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button