Lajme

Shkëlqeu në Itali, Nedim Bajrami mund të ndërrojë skuadër në Serinë A në janar

Nedim Bajramit i kanë mjaftuar pak muaj në Serinë A për të treguar vlerat që ka. Driblime, gjuajtje, asiste dhe gola spektakolarë kanë qenë repertori i tij në radhët e Empolit, duke ndihmuar këtë skuadër që të qëndrojë larg fundit të tabelës së klasifikimit.

Për Bajramin, ka nisur interesimi i klubeve të mëdha, por edhe atyre të cilat mendojnë se mund t’i japin një rol më qendrore në planet e tyre duke e bërë titullar të padiskutueshëm. E tillë është skuadra e Kaljarit, e drejtuar nga një ekspert si Valter Maxarri. Ky i fundit kërkon një fantazist për sardët dhe ka hedhur sytë pikërisht nga futbollisti i përfaqësueses shqiptare.

Kjo hipotezë qarkullon në mediat italiane edhe nuk ka gjetur ende përgënjeshtrimin nga Empoli, i cili në fakt duket i interesuar të realizojë një shkëmbim me Kaljarin. Portieri i Empolit, Vikario është në huazim pikërisht nga Kaljari dhe klubi sard është gati të transferojë përfundimisht lojtarin nëse merr si shkëmbim Bajramin.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button