Lajme

Sondazhi/ Rezulton se 31.2% e të anketuarve duan Sali Berishën, ndërsa Bashën 19 %

Sipas gjetjeve të sondazhit të Noto-s & RTV Ora rezulton se 31.2% e shqiptarëve janë më afër Sali Berishës.

Ndërsa 19.2% e këtyre personave të anketuar janë më pranë Bashës, ndërsa shumica e tyre, 49.6% e tyre janë përgjigjur “nuk e di”.

Ndërkohë, 66.5% e zgjedhësve demokratë janë përgjigjur se janë më afër Berishës, ndërsa 24.9% e tyre si më pranë Bashës.

Po ashtu, Berisha ka mbështetjen e anëtarëve të PD-së dhe votuesve, përkatësisht 87.1% dhe 72.4% e tyre.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button