Lajme

Tahiri: Serbët në veri po marrin frymë lirshëm pasi Veselinoviqi dhe Radoiçiqi u shpallën non grata

Ish-kryenegociatorja e dialogut,  Edita Tahiri, ka thënë se serbët në veri janë duke marrë frymë lirshëm prej kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpallur ‘non grata’ Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radoiçiq.

“Shpallja ‘persona non grata’ nga SHBA të dy personave famëkeq Veselinoviq e Radojçiq do të bëjë që qytetarët tanë serbë në veri të Kosovës të marrin frymë më lirshëm. Pushteti i tyre joformal i lidhur me Vuçiqin që ka mbajtur peng veriun do zhbëhet!”, ka shkruar Tahiri në rrjetin social Facebook.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button