Lajme

Temperatura deri në -5 gradë, moti në vijim

Temperatura deri në -5 gradë, moti në vijim

I ftohti siberian ka mbërritur në Shqipëri.

Dita e sotme parashikohet të jetë me temperatura minus, ku në disa zona do të arrijë deri në -5 gradë.

Sipas MeteoAlb, mbetet edhe dita e enjte në ndikimin e të ftohtit siberian, por mbizotëron mot i kthjellët në të gjithë territorin.

Pas mesditës parashikohet të ketë kalime vranësirash nëpër territor ku më të dukshme do jenë në zonat verilindore dhe juglindore, por pa mundur të gjenerojnë reshje.

Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit vijojnë të mbetën në vlerën -5°C gjatë mëngjesit në verilindje ndërsa maksimumi do të shënojë 13°C në Jugperëndim.

Era do të fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h verior – verilindor duke gjeneruar ne brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button