BotaLajme

Ushtria ukrainase më rezistente se kurrë, ia merr rusëve tanket në Kharkiv

Ushtria ukrainase vazhdimisht po njofton botën me më të rejat në luftimet e ashpra që po zhvillohen në këtë vend, mes tyre dhe ushtrisë ruse që filloi pushtimin dhjetë ditë më parë.

Ata së fundmi publikuan fotografi nga situata në rajonin e Kharkivit, ku pati granatime të pandërprera nga ana ruse.

Megjithatë ukrainasit u kanë rezistuar duke arritur t’ua marrin disa tanke rusëve të cilave iu vendosen flamurin ukrainas.

Gjithashtu është bërë e ditur se Kharkivi mbetet nën kontrollin e ushtrisë ukrainase, dhe konsiderohet si qyteti i dytë më i madhi në këtë vend.

https://video.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t42.1790-2/275078193_385410916756648_1331999923609715170_n.mp4?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=985c63&efg=eyJybHIiOjMwMCwicmxhIjo2NTYsInZlbmNvZGVfdGFnIjoic3ZlX3NkIn0%3D&_nc_ohc=53KUmPew8cAAX-6jLti&rl=300&vabr=135&_nc_ht=video.fath3-4.fna&edm=AGo2L-IEAAAA&oh=00_AT9ddHfYU1WIcbU03QuoDsdP-qjjWZgw1m_PZdlCcVrUYg&oe=6223C686

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button