Lajme

Vazhdon edhe sonte protesta pro-serbe në Mal të Zi

Në disa qytete të Malit të Zi edhe sonte po mbahen protesta kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë.

Në Podgoricë, tashmë janë mbledhur qindra qytetarë, kryesisht serbë, në përkrahje të subjektit kryesor në pushtet dhe kundër zv/kryeministrit të deritanishëm, liderit të nismës qytetare “Ura”, Dritan Abazoviq që e inicioi rrëzimin e qeverisë.

Në protestë pritet të dalin edhe disa ministra aktualë që shef e kanë Zdravko Krivokapiqin.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button