Lajme

Veç edhe pak orë mund t’i votoni Distria Krasniqin e Driton Kukën për laureatë botërorë

Distria Krasniqi dhe Driton Kuka janë ndër të nominuarit për laureatët e vitit në xhudon botërore.

Distria u shpall kampione olimpike në xhudo në kategorinë deri në 48 kilogramë në Lojërat Olimpike të Tokyos, shkruan Gazeta Express.

Ajo është në garë për xhudisten më të mirë të vitit.

Ndërkohë, Driton Kuka është në garë për çmimin e trajnerit të vitit në xhudo.

Kuka udhëhoqi Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën drejt medaljes së artë në Lojërat Olimpike të Tokyos që u mbajtën këtë vit.

Për Distrian dhe Driton Kukën mund të votoni duke klikuar këtu.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button