Lajme

Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej loje Asociacionin

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, ka thënë se vetëm ripërcaktimi i kufijve sipas tij do ta mënjanonte projektin e dëmshëm të Asociacionit, transmeton Gazeta Metro.

Murati me anë të një postimi në Facebook ka thënë se si pjesë e zgjidhjes duhet të futet çështja e Luginës së Preshevës.

“Nga kurthi i asociacionit dhe defunksionalizimit të shtetit të Kosovës shpëtojmë vetëm përmes ripërcaktimit të kufijve dhe ndryshimeve kushtetuese përmes së cilave Kosova do të funksionalizohej tërësisht si shtet”, ka shkruar Murati.
Më poshtë postimi i plotë i tij.

https://www.facebook.com/valon.murati/posts/10159925163537340

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button