Lajme

Vuçiq: Jo, të prerë për njohjen e pavarsisë së Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është përgjigjur me “jo” të prerë kur është pyetur se a po përgatitet Serbia për ta njohur pavarësinë e Kosovës.

Vuçiq ka thënë se është i shqetësuar për siç ka deklaruar ai “situatën në Bosnjë dhe dhe gjithçka që mund të ndodhë, natyrisht jo me veprim të pavarur, por me mbështetjen e atyre që krijuan shtetin e Kosovës”.

I pyetur se a po përgatitej ta njihte Kosovën, ai u përgjigj kategorikisht: “Jo! Shkurt dhe qartë”, shkruajnë mediat serbe.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button