Lajme

Vuçiq: Serbia as s’e ka ndërmend ta njohë Pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka përsëritur edhe një herë qëndrimin e tij për Pavarësinë e Kosovës.

Madje, Vuçiq tha se Serbia as ndërmend s’e ka të njohë Kosovën.

Gjatë një interviste që po jep sonte në TV Prva, lideri serb tha se duhet bashkëpunim dhe bashkëjetesë me shqiptarët e Kosovës.

Ai deklaroi gjithashtu se nisma rajonale “Ballkani i Hapur” është ide e mirë për të ecur përpara si rajon.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button