Lajme

Vuçiqi: Ja çka fola me Putinin për Albin Kurtin dhe për veriun e Kosovës

Aleksandër Vuçiqi thotë se me presidentin rus Vladimir Putin, kanë diskutuar lidhur me deklaratën e Albin Kurtit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.

“Kemi biseduar në mënyrë vëllazërore dhe ashtu e kuptojmë njëri-tjetrin. Unë kam folur për standardet e dyfishta që po aplikohen ndaj Serbisë dhe hipokrizinë e bashkësisë ndërkombëtare”, thotë Vuçiqi duke iu referuar deklaratës së kryeministrit Kurti për bashkimin me Shqipërinë.

“Presidenti Putin e kuptoi se për çka po flisja, më pyeti lidhur me disa dilema që kishte, folëm për veriun e Kosovës dhe ia tregova atij një hartë”, thotë Vuçiqi.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button