Lajme

Zelensky thotë se Erdogan ka bllokuar kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi

Presidenti i Ukrainës, Vlodomyr Zelensky, është lajmëruar pas një bisede telefonike që ka zhvilluar me presidentin e Turqisë, Reccep Tayip Erdogan.

Zelensky ka lënë të kuptohet se Erdogan ka marrë vendim që të mos lejojë kalimin e anijeve luftrake ruse në Detin e Zi dhe se i ka ofruar Ukrainës ndihmë ushtarake dhe humanitare.

“Këto janë shumë të rëndësishme për ne sot. Populli i Ukrainës nuk do t’ua harrojë këtë”, ka shkruar Zelensky.

Gjithashtu mund te shikoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjithashtu mund te shikoni
Close
Back to top button